hortiteraia 6 lipca, 2021

Nowość! Hortiterapia

Hortiterapia, czyli terapia ogrodnicza. Polega na stymulowaniu sensorycznym wszystkich 5 zmysłów. Hortiterapia jest złożoną formą terapii – łączącą w sobie wiedzę ogrodniczą, medyczną oraz szereg różnorodnych terapii.

Działanie terapeutyczne dotyku

Stymulowanie dotyku jest podstawą właściwego rozwoju, zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, szczęścia, wpływa na poprawne funkcjonowanie wielu układów oraz zwiększa ilość połączeń neuronowych, czyli pojemność mózgu. Jego pobudzanie działa relaksująco, uspokajająco, leczniczo – akupresura, zwiększa koncentrację, ma walory poznawcze oraz przywołuje miłe doznania z dzieciństwa.

Współcześnie dzieci mają coraz mniej stymulacji zmysłu dotyku, tym samym przekłada się to na problemy w nauce (mowy, czytania, pisania) i samym rozwoju, na przykład w koordynacji ruchowej. Dlatego u nich stymulowanie zmysłu dotyku jest tak ważne.

Obecnie stosowana jest coraz częściej terapia taktylna, która polega na dostarczaniu bodźców sensorycznych, głównie dotykowych, w celu stymulowania receptorów znajdujących się w skórze. Ma to między innymi wzmacniać i wytwarzać u odbiorcy poczucie własnego ciała.

W naszej Akademii zajęcia prowadzone są w ramach opłaty z tytułu czesnego.

horti2

hortiteraia